Organic Antiwrinkle Mask

19,00

Quantity

EN / Creamy emulsion mask that effectively fights the signs of the aging due to its luminous, protective and nuourishing action. It leaves your skin soft and silky.

AL / Maskë kremoze hidratuese me veti të fuqishme në luftimin e shenjave të moshës. Ka veti ndriçuese (zbardhuese), mbrojtëse dhe ushqyese. Lë lëkurën e butë me ndjesi mëndafshi.

Use: uniformly apply on face and neck deeply cleaned. Leave on for 10-15 minutes. Remove with fresh water.

Përdorimi: aplikojeni në sasi uniforme në fytyrë dhe qafë të pastër. Mbajeni rreth 10-15 minuta dhe shpëlajeni me ujë të freskët.

 

*Preservative free** / Pa konservues

*Fragrance 100% of natural origin / *Aromë me origjinë 100% natyrale

*With 99,9 of NATURAL ingredients / Me përbërje 99.9% NATYRALE

*With 20,4% of ORGANIC ingredients* / *Me përbërje 20,4% ORGANIKE

**it is preserved with completely natural substances not included in the preservatives list / ** konseruvuar me substanca tërësisht natyrale jashtë listës së konservuesve

Aqua (Water), Malva sylvestris leaf water*, Caprylic/capric triglyceride, Titanium dioxide, Kaolin, Glycerin, Olea europaea (Olive) fruit oil*, Coco-caprylate, Cetearyl olivate, Sorbitan olivate, Oryza sativa (Rice) starch, Cetyl palmitate, Cetearyl alcohol, Hydrolyzed Verbascum Thapsus Flower*, Hydrolyzed wheat bran*, Hydrolyzed olive fruit extract*, Echinacea pallida extract*, Achillea millefolium extract*, Calendula officinalis flower extract*, Tilia tomentosa extract*, Helianthus annuus (Sunflower) seed oil*, Sodium hyaluronate, Tocopherol, Sorbitan palmitate, Xanthan gum, Lactic acid, Citric acid, Glyceryl caprylate, Sodium levulinate, Sodium anisate, Sodium phytate, Parfum (Fragrance).
*Organic Ingredients / Përbërësit Organik

Weight 0.125 kg

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.