Organic Antiwrinkle Cream

27,00

Quantity

 EN / Biological anti-wrinkle cream with soft and pleasant texture and natural lighting effect. Effectively fights the signs of age. It may be used from 21 years and older.
AL / Krem natyral anti-rrudhë, i lehtë dhe i butë në lëkurë. Lufton me efikasitet shenjat e moshës dhe dëmtimet nga dielli.
Mund të përdoret edhe nga moshat më të reja dhe nuk krijon varësi moshe.

Use: apply morning and evening after cleansing and massage until complete absorption.
Përdorimi: aplikojeni në mëngjes e mbrëmje në lëkurë të pastër duke e masazhuar deri sa të përthithet.

 

*Preservative free** / *Pa konservues**

*Fragrance 100% of natural origin / *Aromë me origjinë 100% natyrale

*With 99,9 of NATURAL ingredients / *Me përbërje 99.9% NATYRALE

*With 20,5% of ORGANIC ingredients* / *Me përbërje 20,5% ORGANIKE

**it is preserved with completely natural substances not included in the preservatives list / ** konseruvuar me substanca tërësisht natyrale jashtë listës së konservuesve

Ingredients: Aqua (Water), Echinacea pallida extract*, Hydrolyzed wheat bran*, Malvasylvestris leaf water*, Olea europaea (Olive) fruit oil*, Coco-caprylate, Glycerin, Lauryl olivate, Sorbitan olivate, Cetearyl olivate, Cetyl palmitate, Diheptyl succinate, Sodiumhyaluronate, Tilia tomentosa extract*, Calendula officinalis flower extract*, Tocopherol, Achillea millefolium extract*, Hydrolyzed Verbascum Thapsus Flower*, Sorbitan palmitate, Helianthus annuus (Sunflower) seed oil, Xanthan gum, Citric acid, Glycerylcaprylate, Sodium stearoyl glutamate, Sodium levulinate, Sodium anisate, Sodiumphytate, Parfum (Fragrance), Capryloyl glycerin/sebacic acid copolymer.
*Organic Ingredients / Përbërësit Organik

Weight 0.05 kg

There are no reviews yet.

Only logged in customers who have purchased this product may leave a review.